Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Egészségügyi szóvivő és kommunikáció szakirányú továbbképzési szak

Miért az Egészségügyi szóvivő és kommunikáció szakirányú továbbképzési szak?

A hazai munkaerőpiac az elmúlt tíz évben, nagy mennyiségben igényelte a kommunikációval kapcsolatos szakismeretekkel rendelkező, különböző szintű vezető és vezető-utánpótlást biztosító, nemzetközi pályára alkalmas pályakezdőket. Az egészségügyi intézmények kommunikációs követelménye egyre erősödik, hiszen a marketing, a közönségkapcsolatok és a belső környezet befolyásolását a gazdasági folyamatok kommunikációs eszközökkel történő tervezését, szervezését, irányítását és a rendszerek és folyamatok általában értendő befolyásolását csak kommunikáció útján érhetjük el, s ezt ma már ez egészségügyi ágazat sem mellőzheti. Az e-business, az e-commerce fogalmai jelzik, hogy a hagyományos, közvetlen emberi kommunikáció mellett egyre hangsúlyosabb az internet alapú szolgáltatásfejlesztés, illetve ennek gazdasági interakciói. A munkaerő-piaci igények azt is jelzik, hogy egy egészségügyi, egészségturisztikai intézményeknél munkát vállaló szakember korszerű, az EU mércéknek is megfelelő szemlélettel akarjon és tudjon kis- és nagy szervezetet stb. menedzselni, érdeket egyeztetni, pályázatot írni, s mindezt lehetőleg idegen nyelven is magas szinten legyen képes végezni. A szakon végzettek iránti munkaerő-keresletet várhatóan tovább erősíti a kórházak, egészségturisztikai intézmények, gyógyszergyárak, közigazgatási intézmények egészség kommunikációs tevékenységéhez szükséges szakemberigény kielégítését.

Az Egészségügyi szóvivő és kommunikációs szak azokat várja, akik az egészségügyi intézmények megfelelő információáramlása; a beteg–orvos, beteg–beteg, orvos–orvos közötti személyes, illetve társadalmi, munkahelyi, intézményi, szakterületi és a sajtókapcsolati kommunikáció; illetve a kommunikációs feladatok a magas színvonalú ellátása iránt érdeklődnek.

Mit tanulhat az Egészségügyi szóvivő és kommunikációs szakirányú továbbképzési szakon?

A 2 féléves képzésen olyan specialistákat képezünk, akik képesek lesznek a hazai és nemzetközi egészségügyi és ágazati közigazgatási intézmények, szakmai érdekképviseletek, civil szervezetek külső kommunikációjának tervezésére, koordinálására és megvalósítására, konfliktusaik kezelésére, valamint különböző rendezvényeik megszervezésére és lebonyolítására. A program célja jól képzett, hatékonyan kommunikáló, az intézmény értékeit, érdekeit, szakmai munkát a különböző a társadalmi csoportok, (ön)kormányzati szervek és hatóságok felé megjeleníteni tudó, a célcsoport számára fontos információkat közvetlen és közvetett formában (a helyi és országos médiumok segítségével) eljuttatni képes szóvivők képzése.

A képzés az elméleti ismeretek mellett főként gyakorlati foglalkozásokra és tréningjellegű programokra épül, szakmai terepmunkával kiegészítve. Legfontosabb oktatott tárgyak: Társadalomtudományi alapismeretek: Kommunikáció elmélet és gyakorlat, Marketing kommunikáció, Kommunikációs jog és etika, Médiagazdaságtan és média ismeretek. Beszéd- és íráskészség fejlesztés: Retorika, beszédtechnika, Nyelvhelyesség, Beszéd-, sajtóközlemény, meghívó írása.

Szóvivői mesterség: Szóvivői mesterség, Prezentációs készségfejlesztés tréning sajtótájékoztató tartás, Kríziskommmunikáció és válságkezelés tréning, Médiumok kezelése tréning: Professzionális interjúviselkedés, nyilatkozat, híradós- és újság interjúk.
Külső kommunikáció vezetése: PR és sajtókapcsolatok, Tanácsadás, felkészítés, Protokoll és rendezvényszervezés, Közszolgálati tájékoztatás módszertana.

Szakmai terepmunka: A szakmai terepmunka kb. 20 órának megfelelő önálló terepmunkát: megfigyelést, adatgyűjtést, az adatok feldolgozását, valamint egy 8-10 oldalas mestermunka elkészítést jelenti.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakon végzett hallgató alkalmas az általa képviselt intézmény kommunikátoraként közreműködni a megfelelő kommunikációs információáramlásban; hatékonyan, professzionális módon képviselni és közvetíteni a beteg–orvos, beteg–beteg, orvos–orvos közötti személyes, illetve a társadalmi, a munkahelyi, az intézményi, a szakterületi és a sajtókapcsolati területeken. A megszerzett kommunikációs szakmai ismeretek birtokában a kommunikációs feladatokat magas színvonalon látja el a közigazgatási és orvos szakmai intézmények, a szakmai szervezetek és a civil szervezetekben, valamint részt vesz ezen intézmények kommunikációjának a tervezésében és megvalósításában.

Cikk nyomtatása E-mail

Kapcsolódó elérhetőségek

Prof. Dr. Fábián Attila
rektor, egyetemi tanár
fsz. 5. és I. em 121
(+36 99) 518-119
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar
Honfi Blanka
oktatásszervező
1123 Budapest, Alkotás u. 42-48.
(+36 30) 886-5401
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar
Tamasi Hajnalka
tanulmányi előadó
fsz. 8/a.
(+36 99) 518-726
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar