Konferencia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Lámfalussy Karon

A bejegyzés érvényessége lejárt!

Fenntarthatósági átmenet: kihívások és innovatív megoldások

2023.11.23. MTÜ

A Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara (SOE LKK) és „A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány” hagyományosan idén is nemzetközi tudományos konferenciát szervez a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából, melyre ezúton minden érdeklődőt tisztelettel meghívunk.

Konferenciánkat a személyes találkozás reményében hirdetjük meg, ugyanakkor lehetőséget biztosítunk az online részvételre is.

A konferencia címe: Fenntarthatósági átmenet: kihívások és innovatív megoldások.

A konferencia időpontja: 2023. november 23. csütörtök.

Helyszín: Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (9400 Sopron, Erzsébet utca 9.)

A konferencia programja:

09.00–09.50 Regisztráció

09.50–10.00 Megnyitó, köszöntő

10.00–12.00 Plenáris előadások

12.00–13.30 Ebédszünet

13.40–17.40 Szekcióülések

Plenáris előadók és az angol nyelvű előadásuk címe magyarul:

• Dr. Székely P. István Principal Advisor (DG ECFIN, European Commission, Brussels): Hogyan tehetjük az európai integrációt méltányossá és fenntarthatóvá?
  • Dr. Köves Alexandra egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem), az Európai Ökológiai Közgazdaságtani Társaság alelnöke: Az ökológiai közgazdaságtan: A fenntarthatósági átmenet méregzöld árnyalatú megoldása
  • Dr. habil. Tóth Balázs István egyetemi docens, a Lámfalussy Kutatóközpont igazgatója (SOE LKK): A fenntarthatóság sokarcú természete: a fenntartható fejlődéstől a fenntarthatósági átmenetig

A délutáni szekcióülésekre előadók jelentkezését várjuk!

Jelentkezési határidő: 2023. november 3. Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2023. november 10.

További információk és jelentkezés a konferencia honlapján: https://lkk.uni-sopron.hu/lkk-a-magyar-tudomany-unnepe

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a konferenciánkra!

Üdvözlettel a Szervezők nevében:

Prof. Dr. Széles Zsuzsanna dékán, a konferencia elnöke

Dr. Resperger Richárd, a konferencia Szervező Bizottságának elnöke

A konferencia meghívója (pdf)

A konferencia adatvédelmi tájékoztatója (pdf)