Pénzügyi kultúra és digitalizáció – vendégelőadó a Lámfalussy Karon

Kovács Gábor, a Raiffeisen Bank soproni fiókjának vezetője volt a Soproni Közgáz vendége.

2022.10.06. Vendégelőadó – Kovács Gábor

A Közgazdaságtudományi Kar idén ősztől új kurzust vezetett be, Pénzügyi kultúra és digitalizáció címmel. Fontosnak tartjuk, hogy diákjaink pénzügyi kultúrája és tudatossága folyamatosan fejlődjön, és mindig a legaktuálisabb tudást sajátítsák el. A tantárgy keretein belül a Hallgatók értelmezik és megtanulják a pénzügyi kultúra és a mindennapi életünkben is megjelenő pénzrendszer alapjait, az alapvető pénzügyi folyamatokat, bemutatjuk ezek megjelenési felületeit és kapcsolódásait. Ezentúl és ezekkel összefüggésben ismertetésre kerül a fenntarthatóság és a körkörös gazdaság gondolatköre, ezek gazdasági aspektusa. Külön részben térünk ki a vállalatok szempontjából rendkívül aktuális és jövőbe mutató digitalizáció és innováció témakörére.

Elfogadta felkérésünket Kovács Gábor, a Raiffeisen Bank soproni fiókjának vezetője, aki október 6-án vendégelőadást tartott a hallgatóságnak, akik éppen az első zárthelyi dolgozatot abszolválták. Előadásában a mai, modern bank felépítését, feladatait, működési környezetét mutatta be, különös tekintettel a digitalizáció megjelenésére, az online felületekre és applikációkra. Ahogy az előadás során hallhattuk, egy bank a mai világban részben az online térben tevékenykedik, kikerülhetetlenek a fintech és más IT fejlesztések, melyeket használni kell, ezek használata gyorsan terjed. Fiókvezető úr külön felhívta a figyelmet a fenntartható működés fontosságára, mellyel már a pénzügyi szféra is foglalkozik, az erre vonatkozó elemzéseknek már helye van az integrált jelentésekben.

Dr. Szóka Károly egyetemi docens, tárgyfelelős