20 éves a Sapientia EMTE Csíki Közgáz a Soproni Egyetem partnerintézménye

Prof. dr. Széles Zsuzsanna dékán és dr. habil. Szabó Zoltán külügyi igazgató 2023. július 12-én részt vettek a csíkszeredai közgazdasági oktatás 20. évfordulójának ünnepségén.

20230712_Csiki-Kozgaz-20_01.jpg

20230712_Csiki-Kozgaz-20_02.jpgA Soproni Egyetem oktatói – prof. dr. Széles Zsuzsanna dékán és dr. habil. Szabó Zoltán külügyi igazgató – részt vettek a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen a Csíki Közgáz, azaz a csíkszeredai közgazdasági oktatás 20. évfordulójának ünnepségén és ünnepi könyvbemutatóján. Az ünnepségen a résztvevők beszámolóival és visszaemlékezéseivel felelevenítették a Csíki Közgáz megalapításának és fejlesztésének legfontosabb mérföldköveit.

A Soproni Egyetem oktatói számára idén is lehetőség nyílt részt venni a pénzügy és marketing záróvizsgákon a két intézmény együttműködésének keretében. A bizottságok tagjai – dr. Lázár Ede egyetemi docens dékán, dr. Szőcs Attila egyetemi adjunktus, dr. Kádár Beáta egyetemi adjunktus, dr. Bíró Bíborka Eszter egyetemi adjunktus, dr. Fejér-Király Gergely adjunktus és prof. dr. Varga József egyetemi tanár – egyetértettek, hogy rendkívül érdekes és értékes témákat választottak a hallgatók diplomamunkatémának.

20230712_Csiki-Kozgaz-20_03.jpg

A záróvizsgák mellett prof. dr. Széles Zsuzsanna dékán és dr. habil. Szabó Zoltán külügyi igazgató egyeztetést folytattak dr. Lázár Ede dékánnal és dr. Nagy Benedek tanszékvezetővel a lehetséges további együttműködések keretéről, melyben tervbe került ERASMUS+ BIP és egyéb szakmai, kulturális együttműködés is a közeljövőben.

20230712_Csiki-Kozgaz-20_04.jpg 20230712_Csiki-Kozgaz-20_05.jpg