Diplomaátadó Ünnepség a Soproni Közgázon

A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar kari tanácsa 2023. július 14-én 10.00 órai kezdettel tartotta diplomaosztó nyilvános tanácsülését.

diplomaoszto.jpg

Prof. dr. Fábián Attila rektor úr és prof. dr. Széles Zsuzsanna dékán asszony beszédei nyitották az ünnepséget.

Moser Barnabás (felkészítő tanára: Bencsik Erzsébet), a HJAMI növendékének zongorajátéka után dr. Nedelka Erzsébet egyetemi docens, a kar oktatója és dékánhelyettese búcsúztatása következett.

Az ünnepségen kitüntetések átadására is sor került. A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar előterjesztése alapján a Soproni Egyetem Szenátusa az alábbi kitüntetéseket adományozta:

• A Soproni Egyetem Kivaló Oktatója kitüntetés: dr. Szóka Károly egyetemi docens úrnak;
  • A Soproni Egyetem Kiváló Kutatója kitüntetés: dr. Tóth Balázs István egyetemi docens úrnak, a Lámfalussy Kutatóközpont igazgatójának;
  • A Soproni Egyetem Kiváló Dolgozója kitüntetés: Molnár Gyöngyi gazdasági koordinátornak, a kar dékáni hivatalvezetőjének;
  • Az Év Kiváló Oktatója kitüntetés: dr. Németh Nikoletta adjunktus asszonynak;
  • Az Év Kutatója kitüntetés: dr. Jankó Ferenc egyetemi docens úrnak;
  • Az Év Fiatal Kutatója kitüntetés: dr. Paár Dávid egyetemi docens úrnak;
  • Rektori dicséret kitüntetés: Müll Anita asszisztensnek és Petróné Tóth Ildikó doktori előadónak.

Az egyetem Szenátusának döntése értelmében 2023-ban Arany Évgyűrű Kitüntető Oklevél kitüntetésben részesült Árendásné Fekete Márta asszony, a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar nyugállományba vonult dékáni hivatalvezetője.

A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar előterjesztése alapján a Rektori Kabinet döntésének megfelelően Rektori dicséret kitüntetésben részesült Major Vivien gazdálkodási és menedzsment alapszakos hallgató.

A Kari Tanács javaslatára a Soproni Egyetem rektora Rektori dicséret kitüntetést adományozott a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián helyezést elért hallgatóinknak. A Kari Tanács döntése alapján a különdíjat kapott hallgatók Dékáni Dicséret kitüntetésben részesültek.

Rektori dicséret kitüntetésben részesültek:

• a Közgazdaságtudományi Szekció, Pénzügy – Pénzügytan tagozatában 1. helyezést ért el Prégler Krisztina végzett hallgatónk. Témavezetője: dr. Kovács Tamás karunk korábbi egyetemi docense;
  • a Testnevelés- és Sporttudományi Szekció, Sportgazdaság, sportmenedzsment tagozatában 1. helyezést ért el Nyerges Marcell végzett hallgatónk. Témavezetői: dr. Paár Dávid egyetemi docens és dr. Pirger Tamás adjunktus;
  • a Közgazdaságtudományi Szekció, Marketing – Marketingkommunikáció tagozatában 2. helyezést ért el Németh Sára kereskedelem és marketing alapszakos hallgatónk. Témavezetője: dr. Mészáros Katalin egyetemi docens;
  • a Közgazdaságtudományi Szekció, Világgazdaság – Európai Unió és Kelet-Közép-Európa tagozatában 2. helyezést ért el Nemény Dorka Virág nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos hallgatónk. Témavezetője: dr. Tóth Balázs István egyetemi docens.

Dékáni dicséret kitüntetésben részesültek:

• Nagy Lola végzett hallgatónk. Témavezetői: dr. Paár Dávid egyetemi docens és dr. Pirger Tamás adjunktus;
  • Náhlik András nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos hallgatónk. Témavezetői: dr. Németh Nikoletta adjunktus és dr. Pankotay Fruzsina Magda tanársegéd;
  • Zagyi-Tarnóczi Brigitta végzett hallgatónk. Témavezetője: dr. Kópházi Andrea egyetemi docens.

A Hallgatói Önkormányzat Kari Küldöttgyűlése a 2022/2023. tanévben az alábbi elismerő okleveleket adományozta:

• „Oktató a Hallgatókért” elismerő oklevél: dr. Keresztes Gábor egyetemi docens úrnak, a kar oktatási dékánhelyettesének;
  • „Dolgozó a Hallgatókért” elismerő oklevél: Varga Martina tanulmányi előadónak;
  • „Hallgató a Hallgatókért” elismerő oklevél: Nagy Ádám közgazdász hallgatónak.

A doktoravatás előtt Czupy Hanna Katalin (felkészítő tanára: Bálintné Horváth Erika), a HJAMI növendékének fuvolajátékát hallgathatták meg az ünnepség résztvevői (zongorán kísérte: Schárfy Zoltánné Halmos Erika).

A doktori képzés eredményeként egyetemünk Doktori és Habilitációs Szabályzatának megfelelően, eredményesen megvédett disszertációja alapján az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa a Gazdálkodás és szervezéstudományok tudományágban a PhD doktori cím adományozta:

• Abdel-Karim Walid A.K Al-Hloul okleveles közgazdász,

• Alexandra Arbter okleveles közgazdász és okleveles mérnök,

• Christina Schabasser okleveles közgazdász,

• Csiszár Szabolcs János matematika szakos tanár,

• Eke Zsolt okleveles közgazdász,

• Thomas Solderits okleveles mérnök részére.

A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karon a 2022/23. tanév tavaszi szemeszterében magas szintű tudományos tevékenységét, oktatói és előadói képességét a törvényben meghatározott módon bizonyította, így az egyetem Doktori és Habilitációs Bizottsága a gazdálkodás- és szervezéstudományokban nevezettet önálló egyetemi előadások tartásának jogával, valamint a dr. habil. cím viselésének jogával felruházta, részükre az oklevelet kiadta:

• Lisányi Endréné dr. Beke Judit a gazdálkodás- és szervezéstudományok doktora,
  • Dr. Malatyinszki Szilárd a földtudományok doktora,
  • Dr. Mezei Cecília a regionális tudományok doktora.

Dr. Keresztes Gábor egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes ismertette a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar Záróvizsga Bizottságainak munkáját, a záróvizsgák eredményeit.

Ebben a szemeszterben 107 jelölt eredményesen záróvizsgázott, a Soproni Egyetem Tanulmányi Rendjében megszabott tanulmányi követelményeknek eleget tett, és a szakképzettséget megszerezte és közülük 107 fő vehette át az oklevelét, vagy a bizonyítványát.

Jó szerencsét!
Isten éltesse a Közgazdászokat!

A Sopron TV Híradó >>>