Megkezdődött a tanév a Soproni Egyetem Közgazdász Klubjában is

2022.09.26. Közgazdász Klub beszámoló

2022.09.26. Közgazdász Klub – Miletics PéterA klub 63. programja keretében Miletics Péter tanácsos úr, vezető kutató tartott tanórán kívüli előadást a Soproni Egyetemen a hallgatóink és az érdeklődők számára.

Szervezők: Közgazdász Klub

Időpont: 2022. szeptember 26., hétfő, 17.00 óra

Helyszín: Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (9400 Sopron, Erzsébet u. 9.)

Előadó: Miletics Péter tanácsos, vezető kutató (MH Transzformációs Parancsnokság, Honvéd Tudományos Kutatóhely)

Az előadás címeFenntartható-e a Middle Kingdom növekedése?

Moderátor: Dr. Resperger Richárd adjunktus (SOE LKK)

Klubvezető: Dr. Resperger Richárd adjunktus (SOE LKK)

Az előadás rövid összefoglalója:

Az előadás felvázolta a kínai gazdaság felemelkedésének belső, valamint külső feltételeit, amelynek következményeként Peking birtokolja a globális világgazdaságban a második ökonómiai nagyhatalom címét. Ezzel összefüggésben szóba került az ún. Thuküdidész-csapda dilemmája, illetve egy feltételezett kínai hegemónia lehetősége is.
Ezt követően az előadó rámutatott azokra a kihívásokra, amelyekre a pekingi kormányzatnak meg kell találnia a megfelelő válaszokat, mert a komplex problémahalmaz által fenyegető fekete hattyúk és szürke orrszarvúak akár súlyos működési zavarokat, társadalmi kríziseket is eredményezhetnek. Mindez pedig gyakorlatilag fenntarthatatlanná teheti a kelet-ázsiai modellt. Ezért úgy tűnik, hogy a kínai gazdaság fejlődési struktúrája csak a globális gazdaság rendszerében lehet életképes, nem pedig egy érdekszférájába beforduló új Middle Kingdom-ként, amely akár kitermelheti a magas szintű egyensúly csapdája 2.0 helyzetét is.

Az előadást követően kérdésekre is válaszolt az előadó.

Köszönjük Péternek, hogy a felkérésünket elfogadta és érdekes előadást tartott a hallgatóink és az érdeklődők számára.

Szeretettel várunk mindenkit a klub jövőbeli programjain is!

Üdvözlettel: Dr. Resperger Richárd, klubvezető

Az előadás anyagának letöltése >>>