Diplomaátadó ünnepség a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karán

Február 10-én rendezték meg a Soproni Egyetemen a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar diplomaosztó nyilvános kari tanácsülését, a 2022/2023-as tanév első diplomaátadóját a soproni Pénzügyi palota aulájában.

2023.02.10. Diplomaosztó Ünnepélyes Kari Tanácsülés

A Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar diplomaosztó nyilvános kari tanácsülésén 70 záróvizsgát tett hallgató vehette át diplomáját, és nyolc jelölt tehette le doktori esküjét. Az eseményen munkája elismeréseként több hallgató kapott kitüntetést és dicséretet.

Az elnökség és a doktorjelöltek bevonulása után vette kezdetét a Lámfalussy Kar ünnepi tanácsülése. A rendezvény megnyitásakor Prof. Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes és Prof. Dr. Széles Zsuzsanna dékán ünnepi beszédeikben a gratuláció mellett jó tanácsokkal látták el végzőseinket.

Prof. Dr. Lakatos Ferenc ünnepi köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy felgyúlt a győzelem jelzőfénye, amely a fáradhatatlan kemény munka, az áldozatvállalás és az elkötelezettség eddigi csúcspontja. Reményét fejezte ki, hogy a jelenlévő hallgatók a mai nagyszerű napra emlékezni fognak, ahogy a Soproni Egyetemen eltöltött évekre is. Hangsúlyozta, hogy az ünnepi pillanatokban nem szabad megfeledkezni arról, hogy a kézhez kapott diploma a pillanatnyi tudás állapotáról ad bizonyságot, és az életük során fáradhatatlanul követniük kell a céljaikat.

A világ változik és nekünk ezekhez a változásokhoz kell alkalmazkodnunk, hangsúlyozta ünnepi beszédében Prof. Dr. Széles Zsuzsanna, a Kar dékánja. Kiemelte, hogy oktatásunk fő célja az olyan piacképes tudás átadása, amellyel a munkaerőpiaci igényekhez rugalmasan tudnak majd alkalmazkodni hallgatóink. Mindezek eléréséhez a szakmai tudástőke, az idegennyelv megfelelő szintű ismerete, és a digitális környezetben való eligazodás mindenképpen szükséges.

Az ünnepi gondolatok után a kitüntetéseket átadása következett.

Az egyetemi tanulmányai alatt nyújtott kiemelkedő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért Alma Mater kitüntetésben részesült:

• Mesics Dominika gazdálkodási és menedzsment szakos közgazdászjelölt.

A Rektori Kabinet döntésének megfelelően Rektori Dicséret kitüntetésben részesültek:

• Mészáros Dominik gazdálkodási és menedzsment szakos,
  • Nagy Lola gazdálkodási és menedzsment szakos,
  • Nyerges Marcell gazdálkodási és menedzsment szakos,

közgazdászjelöltek.

Az egyetemi tanulmányai alatt nyújtott kiemelkedő tanulmányi eredményéért, tudományos és közéleti munkájáért Kiváló Hallgató Emlékérem kitüntetésben részesült:

• Prégler Krisztina pénzügy és számvitel szakos közgazdászjelölt.

A Kar érdekében végzett munkájuk, szakmai és közéleti tevékenységük elismeréseként Dékáni Dicséret kitüntetésben részesültek:

• Kiselev Vladislav nemzetközi gazdálkodás szakos,
  • Kondor Márk Patrik gazdálkodási és menedzsment szakos,
  • Östör Dominik turizmus-vendéglátás szakos,

közgazdászjelöltek.

Kiemelkedő tanulmányi, tudományos és közösségi munkájáért a Magyar Nemzeti Bank Kiválósági Ösztöndíjban részesítette:

• Csalogány Cintia gazdálkodási és menedzsment alapszakos,
  • Giczi Bettina pénzügyi és számvitel alapszakos,
  • Horváth Kata kereskedelem és marketing alapszakos,
  • Kondor Márk Patrik gazdálkodási és menedzsment alapszakos,
  • Mesics Dominika gazdálkodási és menedzsment alapszakos,
  • Prégler Krisztina pénzügy és számvitel alapszakos,
  • Tenki Péter gazdálkodási és menedzsment alapszakos

hallgatókat.

A 2022/2023-as tanévben öregdiák klubunk, a Liga Alumnorum, a tagok döntése alapján második alkalommal hirdette meg Karunkon a Liga Alumnorum „Marketing” Ösztöndíjat, melyet Horváth Kata III. éves, kereskedelem és marketing alapszakos hallgatónk nyert el a tanévben. Az ösztöndíjhoz tartozó oklevelet az ünnepségen vehette át.

A 2022/23. tanév őszi félévében a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar „Széchenyi István Gazdálkodás- és szervezéstudományok” Doktori Iskoláját nyolc hallgató végezte el eredményesen:

• Füstös Hajnalka okleveles közgazdász,
  • Johannes Reiterer okleveles közgazdász,
  • Munif Mohammed Ali Al Zoubi okleveles közgazdász,
  • Nagyné Halász Zsuzsanna okleveles közgazdász-tanár,
  • Nicole Wassenberg okleveles közgazdász,
  • Nyikos Bendegúz Richárd okleveles közgazdász,
  • Pankotay Fruzsina Magda okleveles közgazdász,
  • Peter Johannes Mayer okleveles közgazdász.

Habilitációs oklevelet vehetett át:

• Vajna Istvánné Dr. Tangl Anita és
  • Dr. Robert Rieg.

A diplomaátadó ünnepi pillanatainak fényét a Fidelissima Vegyeskar tagjaiból alakult kamarakórus előadása emelte, akik Kodály Zoltán: Cohors generosa, Demjén Ferenc: Ma lesz a holnap tegnapja és S. Nagy István – Novai Gábor: Csöngess be hozzám jóbarát című művét adták elő. Karnagy: Szilágyi Miklós.

Galéria (fotó: Pluzsik Tamás) >>>