Első lett a Soproni Egyetem hallgatója a 36. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában

Az 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Testnevelés- és Sporttudományi Szekcióját idén Pécsett rendezték meg április 13. és 15. között.

Nyerges Marcell I. helyezés

A Lámfalussy Kar hallgatói hagyományosan az OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójában szoktak nagyobb létszámmal szerepelni és sikereket elérni, azonban az elmúlt évtizedben rendre hoznak el helyezéseket a Testnevelési- és Sporttudományi Szekció sportgazdasági tagozataiból is.

A 36. OTDK-n a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karának hallgatója, Nyerges Marcell Sportgazdaság és sportmenedzsment tagozatban bizonyult a legjobbnak a „»Kis pénz, kis foci…?« – Az UEFA pénzek hatása a Kelet-európai nemzeti labdarúgó bajnokságok versenyegyensúlyára” című dolgozatával, melyet először 2021-ben mutatott be a kari Tudományos Diákköri Konferencián. Marcell azóta már sikeres záróvizsgát is tett, és átvehette közgazdász diplomáját is gazdálkodási és menedzsment alapszakon.

A hallgató konzulensei: dr. habil Paár Dávid egyetemi docens, dr. Pirger Tamás adjunktus

Szívből gratulálunk a kimagasló sikerhez!