Sportközgazdaságtan címmel jelentetett meg könyvet a Lámfalussy Kar docense, Dr. Paár Dávid

A „Sportközgazdaságtan” c. tankönyv elsősorban az alap- és mesterképzésben tanuló, sportszervezői, rekreációszervezői, sportgazdasági és sportmenedzseri tanulmányokat folytató egyetemi hallgatók számára készült, de a klasszikus gazdasági képzéseken is kiválóan használható.

Dr. Paar David.jpg

A könyv szerzője, Dr. habil. Paár Dávid PhD egyetemi docens

A tankönyv igyekszik integrálni a legfrissebb szakirodalmi, empirikus kutatási adatokat a közgazdasági elméletekkel, de olvasásához nem szükséges különösebb közgazdasági előképzettség.

A könyv egyfajta alapozásként bevezeti az olvasót a közgazdasági gondolkodás alapjaiba, majd bemutatja a sportpiacok működését és jellemzőit. Ezt követően a fogyasztáselmélet és termeléselmélet sportra specializált területét írja le, külön kitérve a sportfogyasztói döntéshozatali folyamatot befolyásoló tényezőkre, illetve a piacok kínálati oldalán megjelenő termelőkre a tökéletes verseny és a monopólium piacszerkezetekben.

Az alapozó részeket követően bemutatásra kerülnek a professzionális sportban kialakult ligák működési mechanizmusai, különös figyelmet fordítva a versenyegyensúly kérdéskörére. Ezt követően az egészségsport gazdasági vonatkozásai, és ehhez is kapcsolódóan a közszektor, illetve a civil szektor szervezeteinek piaci szerepe kerül áttekintésre. A könyv a (mega) sportesemények gazdasági vonatkozásaival és az e-sportok ökoszisztémáját bemutató fejezettel zárul.

A könyv open access, tehát szabadon, bárki számára elérhető és letölthető digitális kiadvány formájában az alábbi linken:

Dr. habil Paár Dávid: Sportközgazdaságtan.pdf