Immáron 18. alkalommal került megrendezésre a Soproni Pénzügyi Napok a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karon
Idén 2024. szeptember 25. és 27. között került megrendezésre a Soproni Pénzügyi Napok szakmai konferencia a Soproni Egyetem, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karán.
A tudományos összejövetelen a résztvevőket a Kar nevében Pappné Dr. Vancsó Judit nemzetközi dékánhelyettes illetve a Soproni Egyetem nevében Prof. Dr. Alpár Tibor innovációért és vállalati kapcsolatokért felelős rektorhelyettes köszöntötte. Az eseményen köszöntőt mondott Dr. Farkas Ciprián, Sopron Megyei Jogú Város polgármestere is.
Az idei esemény központi témája a generációváltás, illetve annak hatásai voltak, amelyek egyre nagyobb kihívást jelentenek mind a családi vállalkozások, mind a nagyvállalatok számára. A konferencia előadói részletesen elemezték, hogyan hatott a generációváltás a vállalatok pénzügyi működésére, milyen kockázatokkal járt, és milyen megoldások segítettek a sikeres átmenetben.
A köszöntőket követően a plenáris ülését Regéczy-Béres Melinda, a Béres Gyógyszergyár Zrt. kommunikációs igazgatóhelyettesének az „Utódlás a valóságban” generációváltás a Béresnél” című előadása nyitotta. Az előadás rávilágított a hazai generációváltás nehézségeire és arra, hogy a Béres Gyógyszergyár 3. generációja, hogy tudta átvenni a stafétát a szüleinktől. Ezt követően Munkácsi Márta, okleveles könyvvizsgáló, adószakértő a mesterséges intelligencia használatának lehetőségeiről a könyvvizsgálati folyamatban osztotta meg tapasztalatait. A plenáris ülés 3. előadója Dr. habil. Horváth Bianka, a Magyar Nemzeti Bank elnöki főtanácsadója a „Monetáris politika változó környezetben” címmel tartotta meg előadását. A délutáni plenáris ülés előadójaként Csonka László, a Csonkagroup ügyvezetője, valamint Sallai Csilla, az MKVK könyvelői tagozatának elnöke vitatta meg a konferencia résztvevőivel, hogy vajon lehet-e egy generációváltást jól csinálni, valamint Prof. Dr. Kovács Árpád a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja egy komplex témával , a gazdasági összefüggések vizsgálatával mutatta be a klímavédelemben, illetve a háborús terhek világában mutatta be a magyar gazdaság és az államháztartás helyzetét. Ezt a szekciót egy anya-lánya Vitapódium, Sóki Endréné és Sóki Emese generációváltásról megfogalmazott gondolatai zárták.
A fő téma mellett az adózás és a számvitel terén a legfrissebb jogszabályi változások, különösen a 2024-es adóreformok kerültek fókuszba. Az előadások során szakértők bemutatták, milyen hatásokkal számolhatnak a vállalkozások és magánszemélyek, valamint hogyan lehet az új szabályozási keretek között hatékonyan működni. Elsőként Kovács Ferenc, a MOKLASZ titkára, Tóth Rita, a MOKLASZ okleveles adószakértője, Antalfi Csilla a MOKLASZ okleveles adószakértője tájékoztatták a konferencia résztvevőit a legfrissebb információkról. A konferencia záró napján pedig Horváth Józsefné, okleveles könyvvizsgáló, adószakértő, Munkácsi Márta, okleveles könyvvizsgáló, adószakértő, továbbá Fábiánné Játékos Judit, okleveles adószakértő válaszolták meg a résztvevőkben felmerült kérdéseket.
A fenntarthatóság kérdése szintén kiemelt szerepet kapott, különös tekintettel a klímaváltozás és a környezetvédelem gazdasági vonatkozásaira. A tudományos szekciók középpontjában a fenntartható gazdasági döntések, valamint a zöld pénzügyek álltak.
A konferencia kezdő napján, szeptember 25-én Csányi Péter okleveles könyvvizsgáló, okleveles adótanácsadó a követelések és kötelezettségek kiemelt eseteinek világába kalauzolt el bennünket az IFRS standardok rendszerében. A konferencia pénteki és egyben utolsó napját Macher Márta, a Macher Zrt. elnöke indította „Generációváltás a kis- és középvállalkozások körében” címmel, majd Rudas László, a Családi Vállalkozások Országos Egyesületének elnöke is megosztotta gondolatait a témában. Kenyeres Sándor, címzetes egyetemi docens, okleveles adószakértő vagyon- és adótervezés témaköre köré építette előadását. Ezt követően Siklósiné Antal Gyöngyi, a Pénzügyminisztérium osztályvezetője osztotta meg gondolatait az adószakma kihívásairól. Végül, de nem utolsó sorban, Hirschler László, a Hirschler Automotive Glass Kft. tulajdonos-ügyvezetője számolt be családjának, illetve vállalkozásának történetéről.
Ezúton is köszönjük minden kedves vendégünknek, hogy megtiszteltek jelenlétükkel. Jövő ősszel is várjuk a szakma és a tudomány iránt érdeklődőket a Soproni Közgázon!
A Sopron TV tudósítása:
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Béres Kiválósági Ösztöndíj (2024-2025. I.) – felhívás
- Elhunyt Kaufman Ilona, karunk egykori oktatója
- Nyílt nap a Soproni Közgázon!
- Helyi vállalkozóknak készítettek TikTok videókat a Soproni Egyetem hallgatói
- Kari Tudományos Diákköri Konferencia a Soproni Közgázon - 2024
- A Turizmus Klub keretében BORongoltunk a Soproni Közgázon
- Virtuális üzleti szimulációval zárták a félévet a soproni közgazdász hallgatók
- Természetesen Veled Podcast Dr. Pogátsa Zoltánnal
- Népszerű volt Pogátsa Zoltán Közgazdász Klub előadása
- Ismét Egyetemfoglaló vetélkedő a Soproni Közgázon