Intenzív hét (Kick-off meeting) német doktorandusz hallgatóink számára

FOM_PHD.png

2024. szeptember 9–13. között került megrendezésre a Soproni Egyetem és FOM Hochschule für Oekonomie & Management együttműködési megállapodás keretében érkező 10 elsőéves doktorandusz hallgatók számára szervezett intenzív hét.

Az eseményt Prof. Dr. Alpár Tibor, rektorhelyettes, Prof. Dr. Széles Zsuzsanna, a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar dékánja, valamint Dr. Pappné Vancsó Judit, a kar dékánhelyettese és Prof. Dr. Obádovics Csilla, a Doktori Iskola vezetője nyitották meg, köszöntve a hallgatókat.

Az intenzív hét során a doktoranduszok megismerkedtek egymással és az oktatókkal, valamint betekintést nyertek a doktori iskola működésébe és követelményrendszerébe, melyet Prof. Dr. Obádovics Csilla, a doktori iskola vezetője mutatott be.

A program részeként kutatásmódszertani és tudományos szakirodalom kutatáshoz segítséget nyújtó kurzusokon vettek részt, amelyeket Prof. Dr. Oliver Gansser, a FOM oktatója tartott. A hallgatók lehetőséget kaptak a választott tantárgyak és egyéni konzultációk teljesítésére.

Az itt tartózkodás alatt a résztvevők nemcsak szakmai tapasztalatokat szereztek, hanem Pakai Dorottya doktoranda hallgató vezetésével felfedezhették Sopron város kulturális és természeti értékeit is.

Az esemény zárásaként a hallgatók egy záró esemény keretében értékelték a hetet.