A Radboud Egyetem és Lámfalussy Kar között új kutatási együttműködés van születőben

A nemzetközi kutatási együttműködés a fiskális politika kérdéskörét érinti majd.

Radboud.jpg

2024 áprilisában az ERASMUS+ Teaching Mobility program keretében érkezett a Karra Dr. Frank Bohn professzor a Radboud Egyetemről (QS 222. helyezett), akit akkor egy hétig láthattuk vendégül. Ez idő alatt tartott kutatási szemináriumot az oktató kollégáknak és a doktoranduszoknak „The Benefits of Being Small: Loose Fiscal Policy in the European Monetary Union” címmel, az alap- és a mesterképzés hallgatói számára tartott előadásainak pedig „sustainability of sanctions and central bank independence and inpact on fiscal policy” volt a fő témája.

Az áprilisi személyes találkozás olyan jól sikerült, hogy a kutatási témáink között megtaláltuk a közös metszetet, így július végén újra találkozott a Lámfalussy Kar kollégáival a Radboud Egyetem professzora. A találkozó ezúttal online formában valósult meg, de eredményeképp egy ígéretes holland-indonéz-magyar nemzetközi kutatási együttműködés van születőben.