Magunkról
Céljaink
A Szakkollégium célja a közösség, társadalmi–gazdasági érzékenység és szakmaiság elvén alapuló tehetségazonosítás, tehetséggondozás mellett magas szintű, minőségi szakmai képzés nyújtása.
Célunk, hogy a közgazdaság-, illetve társadalomtudományok területén elméleti és gyakorlati tapasztalatszerzést biztosítsunk, előadások, kurzusok, konferenciák, szakmai kirándulások, kutatások által.
Célunk továbbá, hogy a Szakkollégium tagjai szakmai tudásuk, közéleti szerepvállalásuk révén, a munkaerőpiacon kamatoztatni tudják készségeiket, képességeiket, jártasságaikat.
Törekszünk arra, hogy az önkormányzatiság, a szubszidiaritás és a demokrácia elvei érvényesüljenek a szakkollégiumi tevékenységeink során. Tevékenységünket a Szakkollégium Mozgalom alapelveire építve szervezzük.
Szakkollégiumunk közösségi, szellemi, kritikai és értékközvetítő műhelyként kíván működni, amelynek velejáró feladata a tárgyi és személyi feltételek megteremtése.
Célunk, hogy tevékenységeink által a megszerzett tapasztalatainkat disszeminálni, továbbadni tudjunk jelenlegi és leendő hallgatóink számára, kívánatossá téve ezzel a szakkollégiumhoz való tartozást.
A Szakkollégium célja olyan értelmiségiek nevelése, akik a lehető legmagasabb szintre törekednek szakmájukban, szorgalmukkal, életvitelükkel példát mutatnak hallgató társaiknak, sokoldalú tájékozottságuk és elkötelezettségük révén hasznos tagjaivá válnak a társadalomnak.
A Szakkollégium a hallgatói öntevékenységre épülő alternatív közösségi létforma kereteinek kialakításával, előadás-sorozatok, kurzusok, viták, tréningek, konferenciák, közösségi programok szervezésével és az együttlakáshoz szükséges feltételek biztosításával kívánja céljait megvalósítani.
A Szakkollégium szeretné támogatni a középiskolai tanulmányokat folytató diákok pályaorientációját a gazdasági szakma irányába.
Névadónk
Névválasztásunkkal a Nyugat-Magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karának alapító dékánja, prof. dr. Gidai Erzsébet, előtt tisztelgünk.
Szívügye volt a tehetséggondozás, kiemelten foglalkozott az érdeklődő hallgatókkal, irodája dékánként is szó szerint nyitva állt minden tudást vágyó hallgató előtt.
A szakkollégium hasonló, nyitott ajtó szeretne lenni minden hallgató számára.
A professzor asszony életrajza a Wikipédián:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gidai_Erzsébet