Kedves Jelentkező!
Köszönjük, hogy felvételi jelentkezése során a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karának alapszakját (BSc) vagy felsőoktatási szakképzési szakját (FOKSZ) jelölte meg.
Általános információk
Tájékoztatjuk, hogy a 2025-ös felvételi eljárás során a Soproni Egyetem felvételi eljárásrendje alapján Önnek lehetősége van 100 intézményi pontot szerezni különböző jogcímeken.
A intézményi pontok jogcímeinek listája itt elérhető:
https://www.felvi.hu/pub_bin/dload/FFT_23K/pontszamitas2024/SOE_intezmenyipont.pdf
Az intézményi pontszerzés keretében a jelentkezőnek lehetősége van az intézményi többletpontok kategóriáján belül felvételi elbeszélgetésre jelentkezni és azon részt venni. A felvételi elbeszélgetés célja a felsőfokú tanulmányok folytatására legalkalmasabb jelentkezők kiválasztása, a jelentkezők alkalmasságának értékelése, a felvételi elbeszélgetésen szerezhető maximum 100 intézményi felvételi pont elbírálása.
Hangsúlyozzuk, hogy a felvételi elbeszélgetésre való jelentkezés nem kötelező a jelentkező számára, hanem egy lehetőség. A jelentkezés szükségességét a jelentkezőnek kell mérlegelnie.
A felvételi elbeszélgetésre 2025. április 30. 12 óráig van lehetőség jelentkezni a Felvételi elbeszélgetés FOKSZ, BSc regisztráció megnevezésű űrlapon, ami az alábbi linken érhető el:
https://lkk.uni-sopron.hu/formdesigner/index/
A jelentkezések alapján osztjuk be a jelentkezőket felvételi bizottságokba és határozzuk meg a felvételi elbeszélgetés időpontját. A felvételi elbeszélgetés részletszabályait a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar „Felvételi elbeszélgetés szabályzata” rögzíti. A regisztrált jelentkezőnek a felvételi elbeszélgetésen a Kar által meghatározott időpontban, alkalomhoz illő öltözetben kell megjelennie. Amennyiben a jelentkező számára a meghatározott időpont valamilyen lényeges indok alapján nem megfelelő, úgy azt az időpont kiértesítésétől kezdve 3 munkanapon belül szükséges jeleznie a Kar által megadott e-mail címre (Józsa Mónika, asszisztens: jozsa.monika@uni-sopron.hu). Amennyiben a jelentkező a felvételi elbeszélgetésen nem jelenik meg, úgy nincs lehetősége annak pótlására.
A felvételi elbeszélgetés jelen formája az alapképzésre és/vagy a felsőoktatási szakképzésre jelentkezők esetén választható. Amennyiben a jelentkező több alapszakra és/vagy több felsőoktatási szakképzési szakra is jelentkezett a felvételi eljárás során, úgy valamennyi jelentkezése esetében a megjelölt képzési szinttől, szaktól, képzési nyelvtől, tagozattól, finanszírozási formától függetlenül egyetlen felvételi elbeszélgetésen vehet részt.
A felvételi elbeszélgetés során maximum 100 intézményi pont szerezhető. Adott évben a felvételi elbeszélgetésen szerzett intézményi felvételi pont az adott év általános felvételi eljárása során számítható be. A felvételi elbeszélgetésen szerzett intézményi felvételi pont kizárólag a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar által meghirdetett szakok esetén vehető figyelembe, más Kar vagy más felsőoktatási intézmény azt nem veszi figyelembe.
A jelentkezők az elért eredményekről az országos felvételi eljárás elektronikus felvételi rendszerén keresztül kapnak tájékoztatást (felvi.hu).
A felvételi elbeszélgetés és a pontszámítás rendje
A felvételi elbeszélgetés egy részből áll, melynek lebonyolítása és értékelése az alábbiak szerint történik.
A felvételi elbeszélgetés célja, hogy a felvételi bizottság tájékozódjon a jelentkező gazdasági, társadalmi témákban való jártasságáról és kommunikációs készségéről. A felvételi elbeszélgetésre a jelentkező az előzetesen meghirdetett témakörökből választ egy témakört, és ezzel kapcsolatban tart egy 6 perces előadást (forma: Microsoft PPT). Ezt követően a felvételi bizottság a választott témakörrel kapcsolatos kérdéseket tesz fel a jelentkezőnek.
A felvételi elbeszélgetés értékelése az alábbi szempontok alapján történik:
a) Gazdasági, társadalmi témájú előadás (maximum 60 pont):
40-60 pont: a jelentkező megfelelő gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában tájékozott. Az előadás tartalmilag és formailag kiváló vagy átlagon felüli. A bizottság kérdéseire döntő többségben az elvárható szintnek megfelelő, jó válaszokat ad.
20-39 pont: a jelentkező elfogadható gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában többnyire tájékozott. Az előadás tartalmilag és formailag átlagos. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően általában elfogadható válaszokat ad.
0-19 pont: a jelentkező hiányos gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában korlátozott tájékozottsággal rendelkezik. Az előadás tartalmilag és formailag átlagon aluli. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően többnyire nem tud adekvátan válaszolni.
b) Kommunikációs készség (maximum 40 pont):
32-40 pont: Kommunikációja határozott, világos, proaktív. Az egyetemi tanulmányok elvégzése után, vélhetően a gazdasági élet különböző területein képes lesz a magas szintű szakmai kommunikációra.
20-31 pont: Kommunikációja megfelelő, többnyire világos. Az egyetemi tanulmányai alatt vélhetően megszerzi azokat a szükséges kommunikációs kompetenciákat, amelyek segítségével képes lesz magas szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
0-19 pont: Kommunikációja bizonytalan. Az egyetemi tanulmányai alatt ez egy olyan kompetencia, amelyre az átlagos hallgatóknál több figyelmet kell fordítani, hogy a jelentkező az egyetem elvégzését követően képes legyen elfogadható szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
További kérdéseinek megválaszolására a felveteli@uni-sopron.hu e-mail cím áll rendelkezésre, minden megkeresésre szívesen válaszolunk.
Kérjük, ügyeljen a határidők betartására!
Eredményes felkészülést és sikeres felvételi eljárást kívánunk!
Reméljük hamarosan hallgatóink között köszönthetjük!