Miért a Humánmenedzsment szakirányú továbbképzési szak?
A Humánmenedzsment szak komplex ismeretanyagot ad olyan szakemberek számára, akik stratégiai partnerként támogatni tudják a vezetői döntéseket. Komplex látásmód kialakításával az egyes rendszerek kialakítását és fejlesztését egyaránt képesek elvégezni ágazattól és szervezeti mérettől függetlenül, valamennyi szervezettípusban.
A Humánmenedzsment szakközgazdász szak célja olyan humán szakemberek kibocsátása, akik magas szakmai színvonalon képesek a szervezetek emberi erőforrás tevékenységének tervezésére, működtetésére, értékelésére és ellenőrzésére a továbbképzésen elsajátított elméleti és módszertani ismeretanyag segítségével.
A Humánmenedzsment szak azokat várja, akik:
- érdeklődnek mind az üzleti, mind a köz(oktatási)szféra humán tevékenységének értékelése iránt;
- részt kívánnak venni a felső vezetés döntés-előkészítési folyamatában.
Mit tanulhat a Humánmenedzsment szakirányú továbbképzési szakon?
A képzés 4 féléve alatt a hallgatók társadalomtudományi, menedzsment és a jogtudomány kapcsolódó területeit sajátítják el.
A társadalomtudományi és jogi ismeretek biztosítják a szakma alkalmazásának keretfeltételeit és a módszertanok alkalmazásának hatékonyságát növelik. A menedzsment ismeretek témakörében olyan tananyagot sajátítanak el, amely a humánmenedzsment módszertanok alapvető eszköztárát tartalmazza. Megismerik a folyamatok vezetésére, működtetésére és változtatására vonatkozó alapokat.
Továbbtanulás és karrier lehetőségek
A gyakorlatorientált képzés elvégzésével a végzettek alkalmasak mind az üzleti, mind a köz(oktatási) szféra humán tevékenységének értékelésére is. A magas szintű pszichológiai ismeretanyag és tárgyalástechnikai tréning hozzásegíti őket, hogy az elsajátított szakmai ismereteket megfelelő módon kommunikálják, és fontos részt vállaljanak a felső vezetés döntés-előkészítési folyamatában.
A szakon végzett hallgató alkalmas:
- a szervezetek emberierőforrás-rendszerének megtervezésére, működtetésére, és a többi funkcionális területekkel való kölcsönhatások felismerésére;
- a humánerőforrás-rendszerek auditálására;
- az emberierőforrás-funkció racionalizálására;
- a szervezet eredményességéhez való funkcionális hozzájárulás maximalizálására;
- szakmailag megalapozott döntések meghozatalára;
- a különböző típusú üzleti vállalkozások humán szemléletű átvilágítására;
- a humántőke szervezetbeni hatékonyságának mérésére;
- a HR-területek informatikával támogatott rendszereinek használatára;
- az oktatási intézmények működtetésére, gazdálkodási feladatainak ellátására.