Csodálatos idő és különleges élmény várta azokat a látogatókat, akik részt vettek az idei SopronFest utolsó privát sétáján, amely az egyetem falai között, valamint a Botanikus kert árnyas fái alatt zajlott.
A programot Prof. dr. Fábián Attila, a Soproni Egyetem rektora nyitotta meg meleg szavakkal köszöntve a résztvevőket.
- Külön öröm számomra, hogy sok ismerős arcot látok a jelenlévők között, akik valamilyen formában kapcsolódnak egyetemünkhöz. Ennek ellenére úgy gondolom, érdemes intézményünkre a mai kor szemszögéből is rátekinteni, új megvilágításba helyezve annak szerepét és jelentőségét – mondta.
A séta házigazdái a rektor úr mellett dr. Sarkady Sándor tudományos kutató és Cserpes Tamás kertészmérnökvoltak, akik szellemes történeteikkel, szakmai tudásukkal és szeretetteljes idegenvezetésükkel kalauzolták a vendégeket a Botanikus kert legszebb és legérdekesebb pontjain.
A séta első állomásaként az egyetem műemlék könyvtárához érkeztek a résztvevők, ahol Tompa Mónika, az intézmény vezetője osztotta meg gondolatait az épület történeti jelentőségéről, szellemi örökségéről és az egyetemi életben betöltött szerepéről.
A sétálókat ezután "Sissi" legendája várta az Erzsébet-forrásnál, amely a soproni egyetemisták egyik titkos, mégis ikonikus helyszíne.
Innen a híres gesztenyesoron keresztül vezetett az út a Székelykapuig, majd visszakanyarodva a látogatók elérkeztek a Balek-ösvényhez, ahol a régi selmeci hagyományok és történetek elevenedtek meg újra.
A séta következő szakaszában Mór Artúr legendája került fókuszba, amely szintén szorosan kötődik az egyetem múltjához és szellemiségéhez. A történelmi pillanatok után a vendégek a Vadgazdálkodási gyűjteménybe pillanthattak bele, amely a természet és az ember kapcsolatának kutatásába, megőrzésébe kalauzolta el az érdeklődőket.
A séta zárásaként a résztvevők a Ligneum Látogatóközponthoz sétáltak, ahol egy különleges, családias hangulatú kávézó működik, melynek házigazdái kávéval és vendégszeretettel fogadták a séta résztvevőit.
A meglepetés sem maradt el, ugyanis a Cantusok köre nótatanítással zárta a tartalmas programot. A közönséget is bevonták az éneklésbe, az „Ez a szép kis város, Selmecbánya” kezdetű nótát tanították meg a jelenlévőknek.
A program zárásaként frissítő limonádéval és egy apró, de szívből jövő ajándékkal kedveskedtek a résztvevőknek.
Elmondható, hogy a séta a kellemes délutáni kikapcsolódás mellett egy kicsit visszautaztatta a résztvevőket az időben, és ha csak rövid időre is, de összekötötte a múltat a jelennel, a tudományt pedig a legendákkal.
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- A Soproni Egyetemről Kínába – ifjú mérnökhallgatók élménybeszámoló sorozata
- Természetesen Veled video podcast: Tudatos és sikeres jelenlét a közösségi médiában
- Erdővédelem és éghajlatváltozás
- Érik a málna a fák alatt– agrárerdészeti innováció a Soproni Egyetem és a MATE együttműködésében
- Elérhető a Soproni Egyetem eseményeinek képes krónikája
- Ahol az erdő és a zene összefonódik – Rektori köszöntő a „Muzsikál az erdő” rendezvényen
- Nyelvtudással a nagyvilágban – kampány a nyelvtudás népszerűsítéséért
- Újra a nemzetközi fenntarthatóság élvonalában a Soproni Egyetem –fontos tudásmegosztás Nizzában
- Soproni PhD-hallgató lett a szudáni doktoranduszok DOSZ-nagykövete Magyarországon
- Bárki lehet „lidércvadász”! – a Soproni Egyetem az űrkutatás szolgálatában