106 évvel ezelőtt, 1919. március 4-én érkezett meg Sopronba a selmecbányai m. kir. Bányászati és Erdészeti Főiskola első hallgatói és oktatói csoportja Réz Géza rektor vezetésével. Erről a fontos történelmi pillanatról, a Soproni Egyetem egy különleges eseménnyel emlékezik meg.
2025 március 4-én, kedden a LIGNEUM Rendezvényházban premier előtt vetítjük le „A Selmeci szellem” című dokumentumfilmet, amely az egyetem Sopronba kerülésének történetét dolgozza fel.
A vetítést követően a film alkotóival is lehetőség nyílik beszélgetni.

Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Új múzeumpedagógiai játék indul az Erdészeti Múzeumban
- Prof. Dr. Faragó Sándort az MTA Agrártudományok Osztályának alelnökévé választották
- Fontos határidő közeleg a Soproni Egyetem felvételizői számára
- Mentőöv a klímaváltozás ellen: Világszenzációnak számító faipari innovációk a Soproni Egyetemen
- Példaértékű nemzetközi hallgatói elégedettség a Soproni Egyetemen
- Közelednek a tanévzárók és diplomaátadó ünnepségek a Soproni Egyetemen
- Hidat épít a Kárpát-medencei magyar pedagógusok között a Soproni Egyetem
- Menő volt a törökverő – sikeres Hunyadi hét zárult a Soproni Egyetem rendezvényházában
- Színpadi-makettek, egyéni elképzelések - Rendhagyó kiállítás a Soproni Egyetem Erdészeti Múzeumában
- A Soproni Egyetem hallgatói agroerdészeti tanulmányúton Csehországban