A soproni Széchenyi István Gimnázium projekthetének egyik partnere a Soproni Egyetem volt. A hagyományos gimis projekthét ezúttal új színt kapott: külső partnerek bevonásával még izgalmasabb és gyakorlatiasabb programok várták a diákokat. A Soproni Egyetem mellett többek között az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft., a Rendőrség és a Városszépítő Egyesület is csatlakozott az eseményhez, hogy az iskolán kívüli világot közelebb hozzák a gimnazistákhoz.
A Soproni Egyetemre érkező 10. osztályosok egy különleges kihívást kaptak: miután megismerkedtek az egyetem karaival és képzéseivel, olyan interaktív programot kellett kidolgozniuk, amely segíti kortársaikat az intézmény felfedezésében.
Hiszen ki tudná jobban, mit szeretnek a középiskolások, mint maguk a diákok?
A gimnazisták végül egy pontgyűjtő csapatjátékot alkottak meg, amely állomásról állomásra vezetve, játékos feladatokon keresztül mutatja be az egyetemet. A résztvevők többek között fafelismerési és Morse-kód olvasási kihívásokkal, Activity-feladatokkal, Szerencsekerékkel és kémiai kísérletekkel is találkozhatnak.
Az ötletes megoldásoknak és a kreatív csapatmunkának köszönhetően egy olyan program született, amely bármely középiskolai osztály számára izgalmas és tanulságos lehet.
Ez az együttműködés tökéletes példája annak, hogy a Soproni Egyetem nemcsak a továbbtanulás előtt álló diákok számára nyitott, hanem aktívan részt vesz a középiskolások inspirálásában is
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Terepen bizonyítanak a jövő erdészei – felkészültek a záróvizsgára a Soproni Egyetem hallgatói
- Kortárs darabok, virtuóz játék- fiatal zongoraművészek adtak koncertet a Soproni Egyetemen
- „Így látjuk mi!” – Természetfotókon keresztül mutatják meg világunkat a Soproni Egyetem hallgatói
- Ismét kiváló helyezéseket gyűjtött be a Soproni Egyetem a 37. OTDK-n
- A „Holt költők” után feléled a „Dühöngő ifjúság” is a Soproni Egyetemen
- Hargitai László „fából faragott világa”
- Soproni Nyugdíjasegyetem: Jövőbiztos lakóterek
- Muzeális tojásles Húsvét hétfőn a Ligneumban
- Hangszerek, formák, gondolatok – Üveges Péter a Természetesen Veled podcastban, képben és hangban
- ErdőLab szakmai értékelő nap: már most látható, nemzetközi szintű eredmények születtek