„A bükk és a bükkösök Magyarországon” címmel jelent meg az MTA Erdészeti Tudományos Bizottságának IV. tanulmánykötete. Az 508 oldalas, ragyogóan illusztrált, elegáns megjelenésű kötet az MTA Erdészeti Tudományos Bizottságának kezdeményezésére jött létre, kiadója a Soproni Egyetem Kiadó.
„A bükk és a bükkösök Magyarországon – egy különösen veszélyeztetett fafaj és társulásainak perspektívái” címmel rendeztek konferenciát Budapesten az Agrárminisztériumban november közepén. Az MTA Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként szervezett tudományos ülés volt a monográfia könyvbemutatója is. Az impozáns tanulmánykötet szerkesztői: Bartha Dénes, Csóka György és Mátyás Csaba- a Soproni Egyetem és az ERTI kutatói. A könyvet egyébként 106 főből álló szerzőgárda jegyzi, 66 lektor segítette a szerzők munkáját. A hiánypótló kiadvány finanszírozása a TKP 2021-NKTA pályázati program keretében valósult meg.
A magyar erdők kezelése és gyarapítása során a klímaváltozáshoz való alkalmazkodást kell a középpontba állítani, ami erdeink egyik kiemelkedő élőhelyeként a bükkösökben jelenti a legfontosabb feladatot a szakemberek számára – mondta el Zambó Péter, államtitkár a szakmai rendezvényen. A könyvbemutatón résztvevők előadásokon ismerkedhettek meg a könyv témáival.
A konferencia előadásai hamarosan elérhetők az MTA ETB honlapján (https://www.uni-sopron.hu/mta-etb). A kiadvány bolti forgalomba nem kerül, beszerzésének lehetőségeiről a fenti webcímen hamarosan tájékoztatás fog megjelenni. A teljes kötet letölthető, elektronikus verziója szintén ezen a címen lesz elérhető.
Fotó: Vermes Tibor
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- A Soproni Egyetemről Kínába – ifjú mérnökhallgatók élménybeszámoló sorozata
- Természetesen Veled video podcast: Tudatos és sikeres jelenlét a közösségi médiában
- Erdővédelem és éghajlatváltozás
- Érik a málna a fák alatt– agrárerdészeti innováció a Soproni Egyetem és a MATE együttműködésében
- Elérhető a Soproni Egyetem eseményeinek képes krónikája
- Ahol az erdő és a zene összefonódik – Rektori köszöntő a „Muzsikál az erdő” rendezvényen
- Nyelvtudással a nagyvilágban – kampány a nyelvtudás népszerűsítéséért
- Újra a nemzetközi fenntarthatóság élvonalában a Soproni Egyetem –fontos tudásmegosztás Nizzában
- Soproni PhD-hallgató lett a szudáni doktoranduszok DOSZ-nagykövete Magyarországon
- Bárki lehet „lidércvadász”! – a Soproni Egyetem az űrkutatás szolgálatában