Fotó: Szalay Károly
"Ha nem csal az emlékezetünk– A páneurópai piknik a sajtó emlékezetében" címmel tartott fantasztikus előadást Kloiber Alexandra, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának tanársegéde a Soproni Nyugdíjasegyetem őszi szemeszterének nyitórendezvényén.
A szépkorú hallgatók óriási érdeklődéssel fogadták a soproni nyugdíjasegyetem idei szemeszterének első előadásán Kloiber Alexandra tanársegédet, aki a 35 évvel ezelőtti páneurópai piknik egy teljesen új megvilágításáról beszélt.
Soproni Nyugdíjasegyetem: Nem csak a tények számítanak
Szó volt az emlékezetről, annak társadalmi szerepéről és a történelmi események narratíváinak kialakulásáról, amelyben a fő téma az 1989-es páneurópai piknik és annak sajtóbeli megjelenése volt. Alexandra több mint ezer újságcikket elemzett az 1989–2019 közötti időszakból, megfigyelve, hogyan formálódott a piknikről alkotott kép a sajtóban az évek során.
A Kisalföld tudósítása az alábbi linken olvasható:
https://www.kisalfold.hu/helyi-kozelet/2024/10/soproni-nyugdijasegyetem-nem-csak-a-tenyek-szamitanak
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Selmeci hagyomány a tengerentúlon – újra összekapcsolódik a Soproni Egyetem és a kanadai UBC
- 37. OTDK díjazottjait köszöntötték a Soproni Egyetemen
- „A selmeci szellem” c. dokumentumfilm csütörtökön az M5-ön
- Apák a padban, avagy túlélőkalauz szülőknek!
- Negyedszázados jubileumát ünnepli a soproni közgazdászképzés – különleges kiadvány készült
- „Az Év Egyeteme” lett a Soproni Egyetem – országos elismerés a sikeres felvételi kampányokért
- GYORSHÍR: Az Év Egyeteme a sikeres felvételi kampányok kategóriájában a Soproni Egyetem
- Digitális ugrás a jövőbe – Új oktatási környezet és professzionális média stúdió a Soproni Egyetemen
- Páratlan siker – a Soproni Egyetem professzora az európai erdészeti felsőoktatási hálózat élén
- Közeleg a felvételi – Fontos időpontok és tudnivalók a vizsgákról!