5. alkalommal tárja ki a Soproni Egyetem Botanikus kertje a kapuit: és várja a környékbeli családokat, a Lőverek lakosait, a természet, az egészség és a fák szerelmeseit szeptember utolsó szombatján.
Szeptember 28-án a HATalmás Gesztenyenapon természetesen a nagymúltú egyetem, az Alma Mater titkai is feltárulnak, de főszerepben ezúttal a gesztenye lesz… Megszelidítjük a vadgesztenyét, megismerkedünk a gesztenyeszúval és persze gesztenyés finomságokkal is készülünk: lesz többféle gesztenye fagyi, a kondérban pedig gesztenyés vaddisznó pörkölt fő majd. Ezen a szombaton valóban „szemet szúr” a természet: felfedezhető lesz a sünösvény, láthatunk japán kardvívókat és indítunk „tüsketűrő” túrákat is, ahol a kert legszúrósabb növényeivel barátkozhatunk.

Fellép a Ligneumban a Győri Balett, akik 11:00 és 15:00 órakor a Kippkopp és Tipptopp c. mesebalettjüket táncolják el kicsiknek és nagyoknak. Vendégünk lesz a közeli Kőszeg, a mesebeli kisváros, ahonnan mesebeli mézeskalácsok érkeznek a Népmese Napja tiszteletére. Műsorral készülnek a Hunyadi AMI kis zenészei, az egyetemi Ürmös Tánckör és ebédidőben a legendás selmeci diáknóták is felcsendülnek majd. A Pilisi Parkerdő is beköltözik a Botanikus kertbe, a nemrégiben újjáépített Erzsébet forrásnál pedig maga Sissi, mint a természet és az állatok rajongója is életre kel. És persze lesz almavásár, kipróbálhatjuk a futó babakocsit, fűrészelhetünk rönköt, barkácsolhatunk, festhetünk, kóstolhatunk és még táncolhatunk is… A Botanikus kert 10:00-18:00 óra között kínál látni-, tanulni- és játszani valót. A napot a Crazy Daisy Jug Band koncertje zárja a Ligneumban 18:00 órától.
Valamennyi program ingyenes: Természetesen Veled!
A nap részeleti: a Ligneum facebook oldalán megtalálhatók

Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- A jövő erdeje, a jelen sikerei: Visszatekintés a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának mérföldköveire
- Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket kíván a Soproni Egyetem!
- Nyílt nap a Soproni Egyetemen januárban – Élmény, tudás, jövő egy helyen
- Elhunyt Mastalír Ernőné Dr. Zádor Márta a Soproni Egyetem Központi Könyvtár ny. főigazgatója
- Élethosszig tartó tanulás: Sikeres félévet zárt a Soproni Egyetem nyugdíjasegyeteme
- Diákhagyományok a Soproni Egyetemen – Firmává avatták Edét
- Elhunyt dr. Verő József a Soproni Egyetem fizika tanszékének nyugalmazott professzora
- 2025-ben is Kerékpárosbarát Munkahely a Soproni Egyetem
- Évforduló – Fejlődés, Lendület, Összetartozás
- Madárvadászatok múltja és tanulságai – Új vadászattörténeti album bemutatója a Soproni Egyetemen