Május 31-én a soproni Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban az Ürmös Tánckör vendégei voltak a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Kossuth-díjas vezetői, Zs. Vincze Zsuzsa Kossuth- és Harangozó-díjas, Érdemes Művész, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Nemzet Művésze és Kiváló Művész
Pénteken az Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban Zs. Vincze Zsuzsa előadást tartott a népviseletek színházi jelmezzé alakulásáról, majd Zsuráfszky Zoltán a táncegyüttes munkafolyamataiba engedett betekintést. Ezután egy jó hangulatú beszélgetés következett, ahol sok élménnyel és történettel gazdagodtak az érdeklődők.
Szombaton délelőtt a Pedagógusok Soproni Művelődési Házában Zs. Vincze Zsuzsa és Zsuráfszky Zoltán nyárádmenti táncokat tanítottak az Ürmös Tánckör tagjainak és a programhoz csatlakozóknak. Déltől a Magyar Nemzeti Táncegyüttes két profi előadóművésze, Tompa Attila és Wallinger Ágnes folytatta a táncoktatást, elmélyítve és bővítve az előzőleg tanultakat.
Köszönjük a szervezők munkáját!
Szöveg és képek: Tóth Beáta, Ürmös Tánckör
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Terepen bizonyítanak a jövő erdészei – felkészültek a záróvizsgára a Soproni Egyetem hallgatói
- Kortárs darabok, virtuóz játék- fiatal zongoraművészek adtak koncertet a Soproni Egyetemen
- „Így látjuk mi!” – Természetfotókon keresztül mutatják meg világunkat a Soproni Egyetem hallgatói
- Ismét kiváló helyezéseket gyűjtött be a Soproni Egyetem a 37. OTDK-n
- A „Holt költők” után feléled a „Dühöngő ifjúság” is a Soproni Egyetemen
- Hargitai László „fából faragott világa”
- Soproni Nyugdíjasegyetem: Jövőbiztos lakóterek
- Muzeális tojásles Húsvét hétfőn a Ligneumban
- Hangszerek, formák, gondolatok – Üveges Péter a Természetesen Veled podcastban, képben és hangban
- ErdőLab szakmai értékelő nap: már most látható, nemzetközi szintű eredmények születtek