A megállapodás egyebek mellett az úszóedzői utánpótlásnevelés biztosítását szolgálja.
Az aláírási ceremónián részt vett Egerszegi Krisztina ötszörös olimpiai bajnok és Darnyi Tamás négyszeres olimpiai bajnok úszó, akik az Úszó Nemzet Program helyi eredményeivel is megismerkedtek a létesítményben.
Az együttműködési dokumentumot prof. dr. Lakatos Ferenc kutatási és külügyi rektorhelyettes és dr. Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke írta alá. Az elnök hangsúlyozta: az egyetemmel közösen szeretnének a fiatal végzős szakembereknek megfelelő életpályamodellt kínálni.
Dr. Simon István Ágoston, a Benedek Elek Pedagógiai Kar oktatási dékánhelyettese a Sopronmédia kérdésére kiemelte: szeptembertől indul a sporttudományi alapképzésük, amelyben szerves részt kap az úszásoktatás, mely egyébként az óvodapedagógus képzésben is fontos szerepet tölt be.
Forrás: sopronmedia.hu
Fotó: Griechisch Tamás
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Selmeci hagyomány a tengerentúlon – újra összekapcsolódik a Soproni Egyetem és a kanadai UBC
- 37. OTDK díjazottjait köszöntötték a Soproni Egyetemen
- „A selmeci szellem” c. dokumentumfilm csütörtökön az M5-ön
- Apák a padban, avagy túlélőkalauz szülőknek!
- Negyedszázados jubileumát ünnepli a soproni közgazdászképzés – különleges kiadvány készült
- „Az Év Egyeteme” lett a Soproni Egyetem – országos elismerés a sikeres felvételi kampányokért
- GYORSHÍR: Az Év Egyeteme a sikeres felvételi kampányok kategóriájában a Soproni Egyetem
- Digitális ugrás a jövőbe – Új oktatási környezet és professzionális média stúdió a Soproni Egyetemen
- Páratlan siker – a Soproni Egyetem professzora az európai erdészeti felsőoktatási hálózat élén
- Közeleg a felvételi – Fontos időpontok és tudnivalók a vizsgákról!