MNB Kiválósági Ösztöndíj az LKK-n

Verhás Alexandra

2017. november 15-én, szerdán, a budapesti Bálna rendezvénytermében adták át a MNB Kiválósági Ösztöndíjat. Verhás Alexandra nyertes hallgatónk számol be az eseményről.

Az eseményt Matolcsy György jegybankelnök nyitotta meg és köszöntötte a vendégeket. Ezt követően az okleveleket átadta az ösztöndíjprogramban résztvevő intézményeket képviselő egy-egy hallgatónak, majd sor került a szakmai előadásokra. Pleschinger Gyula a Monetáris Tanács tagja „A monetáris politika szerepe a gazdaságfejlesztésben” címmel tartott előadást. Majd Dubéczi Zoltán oktatási igazgató az MNB oktatási programjait mutatta be. A rendezvény állófogadással zárult.
Nagy örömmel töltött el, hogy második alkalommal is elnyertem az MNB Kiválósági Ösztöndíjat. Megtisztelő érzés volt, hogy személyesen vehettem át az oklevelet Matolcsy György elnök úrtól a színpadon. Köszönöm, hogy engem választottak, hogy képviseljem a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kart. Az ösztöndíj elnyerése ismételten megerősített abban, hogy érdemes tanulni. Ez a szép oklevél egy jó elismerése annak, hogy a befektetett energia meghozza gyümölcsét. Jelenleg pénzügy és számvitel alapszakon tanulok, decemberben lesz az államvizsgám. Ezután pedig mesterszakon szeretnék továbbtanulni.

Verhás Alexandra