Egyetemfoglaló a Smart City jegyében

Nagy érdeklődés övezte a 2018. január 30-án megrendezett, immár 6. Egyetemfoglaló vetélkedőt, melyre 11 csapat érkezett Szombathelyről, Győrből, Fertődről és Sopronból a Soproni Közgáz aulájába. A rendezvényen az okos, intelligens város került a középpontba, igen aktuális gazdasági–társadalmi probléma mentén mozgatva meg a diákok kreativitását.

A versenyen a középiskolások először egy kvíz tesztet töltöttek ki, mely a világ fontos és aktuális kérdéseit taglalta a smart city témakörben. A hosszabb időt igénylő projektfeladat keretében a diákok bemutatták, hogy a nyugdíjas korosztály milyen problémákkal szembesül a mai világban és ezekre, illetve ezek közül egy területre milyen megoldási javaslataik lennének. A vetélkedőn plakátot is készítettek véletlenszerűen kihúzott témakörök alapján, szemléltetve az ahhoz kapcsolódó „legokosabb” elképzeléseiket, ötleteiket, majd a végeredményt 2 percben szóban is prezentálták a csapatkapitányok. A plakáton ismertették, hogy az okos város alrendszereit – mint például a pénzügyek, a rekreáció vagy a telekommunikáció – hogyan és kinek tudják kommunikálni. A vetélkedőt egy izgalmas és mozgalmas activity játékkal zártuk.

I. helyezett a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Just4girls  csapata lett. A II. helyezést a soproni Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium Eotvos csapata, míg a III. helyezést a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnázium és Szakközépiskola Nuggets csapata nyerte el. A vetélkedőn a csapatok az egyes feladatok elkészítéséhez kapcsolódóan különdíjakban részesültek.

Támogatóinknak köszönhetően minden csapat értékes és érdekes nyereményekkel térhetett haza.

Ezúton is gratulálunk a csapatoknak és a felkészítő tanároknak!

Köszönjük a szervezők, a segítők és a zsűri munkáját!

Reméljük, hogy a diákok és a felkészítő tanárok is egy élményekben gazdag napot töltöttek el a Soproni Közgázon, és szeretettel várunk vissza mindenkit a következő Egyetemfoglaló vetélkedőre.

Támogatóink:

• Sopron Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala