Turizmus–vendéglátás felsőoktatási szakképzés
ugrás az oldal tetejére
Szakfelelős:
Dr. Egyed Krisztián
egyetemi docens
A felsőoktatási szakképzés célja olyan, az elméleti és gyakorlati ismeretek birtokában lévő, azokat munkájuk során hasznosítani képes, idegen nyelve(ke)t beszélő, turisztikai és vendéglátó vállalkozásoknál dolgozó gazdasági szakemberek képzése, akik alkalmasak a fogyasztói igények feltárására és megértésére, színvonalas szolgáltatások megvalósítására, tartalmi továbbfejlesztésére, illetve a szervezőmunkában való közreműködésre, a szakterületen működő mikro- és kisvállalkozások alapítására, vezetésére és működtetésére, valamint közép- és nagyvállalatok egyes részlegeinek irányítására, illetve felsővezetők munkáját segítő szakreferensi és asszisztensi feladatok ellátására.
ugrás az oldal tetejéreElhelyezkedési esélyek és lehetőségek
ugrás az oldal tetejéreA képzésben résztvevők sikerrel tölthetik be az alábbi munka- és feladatköröket:
- szálláshely-szolgáltatási tevékenységet folytató egység vezetője;
- kulturális tevékenységet folytató egység vezetője;
- egyéb kereskedelmi, vendéglátó és hasonló szolgáltatási tevékenységet folytató egység vezetője;
- konferencia- és rendezvényszervező;
- egyéb, máshova nem sorolható üzleti jellegű szolgáltatás ügyintézője;
- utazási tanácsadó, szervező, idegenforgalmi ügyintéző;
- utazásszervező; tanácsadó;
- idegenvezető.
Felvételi információk
ugrás az oldal tetejéreFelvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el, illetve megtekinthetőek itt.
ugrás az oldal tetejéreMilyen tárgyakat tanulhat a szakon?
ugrás az oldal tetejéreA nappali és levelező tagozatos mintatanterv letölthető itt.
ugrás az oldal tetejéreVégzettség és képzési jellemzők
ugrás az oldal tetejéreAz oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
- felsőfokú közgazdász-asszisztens turizmus szakirányon.
A képzés munkarendje:
- a 4 féléves képzés nappali és levelező tagozaton is indul,
- a levelező tagozaton a konzultációk tömbösítve vannak.
Tehetséggondozás
ugrás az oldal tetejéreA tehetséggondozás szerves része a hallgatók ösztönzése a Tudományos Diákköri dolgozatok megírására, a szakkollégiumi munkára, demonstrátori pályázatok beadására, külföldi ösztöndíjak elnyerésére, valamint a tehetségbónusz bevezetése.
A TDK-munka lényege az oktatott tananyag rutinszerű gyakorlásán túlmutató, tudományos igényességű, vezetett munka, mely során a hallgatók – konzulenseik segítségével – a graduális képzés tananyagának integrálásán túl, a választott részterületen elmélyedve egy saját feladatot, kutatási problémát oldanak meg.
A szakkollégium önszerveződő hallgatói szervezet, programjait a szakkollégium tagjai szervezik, többek között Pro-Kontra napokat, vitaesteket, tréninget, tanulmányutakat, de jótékonysági akciókat is. Nagy büszkeség számunkra, hogy a Karhoz kötődő Gidai Erzsébet Közgazdaságtudományi Szakkollégium (GEKSZ) egyike azon kevés szakkollégiumnak, melyet az országos Szakkollégiumi Minősítő Bizottság minősített szakkollégiumként ismert el.
A demonstrátori munka lényege a kiemelkedő hallgatóink bevonása az intézetekben folyó oktató és kutató munkába, tananyagfejlesztési-programokba.
A külföldi ösztöndíjakat elsősorban az ERASMUS+-program keretében hirdetjük meg, melynek konkrét célja az európai hallgatói és oktatói mobilitás nagyságrendjének növelése és minőségének javítása.
A tehetségbónusz célja, hogy a legtehetségesebb hallgatók további tantárgyakat térítésmentesen vehessenek fel, így tanulásukat kizárólag saját érdeklődésük és teljesítőképességük korlátozza csak.
A szakmai közéletbe való bekapcsolódást, a különböző gazdaságpolitikai vitákban való tájékozódás képességét rendszeres szakmai programok szervezésével kívánjuk fejleszteni, ahol külső, esetenként nemzetközi hírű szakemberek fejtik ki álláspontjukat egyes kérdésekben.
A különböző lehetőségek elérhetőségei >>
Átjárhatóság a finanszírozási formák között
ugrás az oldal tetejére- A felsőoktatásban részt vevő hallgató finanszírozási formája szerint lehet államilag támogatott [állami (rész)ösztöndíjjal támogatott], vagy költségtérítéses [önköltséges] hallgató.
- A hallgató finanszírozási forma szerinti besorolása két félévnyi időtartamra szól.
- Az önköltséges hallgató csak magyar állami ösztöndíjas képzési formára, a költségtérítéses hallgató csak államilag támogatott képzési formára sorolható át.
- Az átsorolási döntést minden év július 31. napjáig, tanévenként egyszer kell meghozni.
Az átsorolás részletes szabályai a Hallgatói követelményrendszer 6. számú mellékletében találhatóak.
ugrás az oldal tetejéreElőző Tartalomjegyzék Fel Következő