Pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzés
ugrás az oldal tetejére
Szakfelelős:
Dr. Szóka Károly
egyetemi docens
A felsőoktatási szakképzés célja a hallgatók felkészítése olyan közgazdasági alapműveltség megszerzéséhez a pénzügyi, illetve a számviteli alkalmazásokhoz kapcsolódó módszertani ismeretekkel, melyek alapján képesek lesznek pénzügyi és számviteli rendszerek átlátására, működtetésére.
ugrás az oldal tetejéreElhelyezkedési esélyek és lehetőségek
ugrás az oldal tetejéreA hallgató a tanulmányok elvégzése után kis- és közepes vállalkozások, illetve nagyobb vállalatok; termelő, szolgáltató vagy kereskedelmi cégek különböző pénzügyi területein helyezkedhet el jó eséllyel. Képes lesz ellátni a napi, operatív pénzügyi, adózási, finanszírozási, banki kapcsolattartói és számviteli–könyvviteli feladatokat, önálló dolgozik vagy kisebb csoportvezetői munkakört tölt be. Igény esetén tovább képezhetik magukat a Karon szervezett alapszakokon.
ugrás az oldal tetejéreFelvételi információk
ugrás az oldal tetejéreFelvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el, illetve megtekinthetőek itt.
ugrás az oldal tetejéreMilyen tárgyakat tanulhat a szakon?
ugrás az oldal tetejéreA nappali és levelező tagozatos mintatanterv letölthető itt.
ugrás az oldal tetejéreVégzettség és képzési jellemzők
ugrás az oldal tetejéreAz oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
- felsőfokú államháztartási közgazdász-asszisztens,
- felsőfokú nonprofit pénzügyi és számviteli közgazdász-asszisztens,
- felsőfokú pénzintézeti közgazdász-asszisztens,
- felsőfokú vállalkozási közgazdász-asszisztens.
A képzés munkarendje: a
- a 4 féléves képzés nappali és levelező tagozaton is indul,
- a levelező tagozaton a konzultációk tömbösítve vannak.
Tehetséggondozás
ugrás az oldal tetejéreA tehetséggondozás szerves része a hallgatók ösztönzése a Tudományos Diákköri dolgozatok megírására, a szakkollégiumi munkára, demonstrátori pályázatok beadására, külföldi ösztöndíjak elnyerésére, valamint a tehetségbónusz bevezetése.
A TDK-munka lényege az oktatott tananyag rutinszerű gyakorlásán túlmutató, tudományos igényességű, vezetett munka, mely során a hallgatók – konzulenseik segítségével – a graduális képzés tananyagának integrálásán túl, a választott részterületen elmélyedve egy saját feladatot, kutatási problémát oldanak meg.
A szakkollégium önszerveződő hallgatói szervezet, programjait a szakkollégium tagjai szervezik, többek között Pro-Kontra napokat, vitaesteket, tréninget, tanulmányutakat, de jótékonysági akciókat is. Nagy büszkeség számunkra, hogy a Karhoz kötődő Gidai Erzsébet Közgazdaságtudományi Szakkollégium (GEKSZ) egyike azon kevés szakkollégiumnak, melyet az országos Szakkollégiumi Minősítő Bizottság minősített szakkollégiumként ismert el.
A demonstrátori munka lényege a kiemelkedő hallgatóink bevonása az intézetekben folyó oktató és kutató munkába, tananyagfejlesztési-programokba.
A külföldi ösztöndíjakat elsősorban az ERASMUS+-program keretében hirdetjük meg, melynek konkrét célja az európai hallgatói és oktatói mobilitás nagyságrendjének növelése és minőségének javítása.
A tehetségbónusz célja, hogy a legtehetségesebb hallgatók további tantárgyakat térítésmentesen vehessenek fel, így tanulásukat kizárólag saját érdeklődésük és teljesítőképességük korlátozza csak.
A szakmai közéletbe való bekapcsolódást, a különböző gazdaságpolitikai vitákban való tájékozódás képességét rendszeres szakmai programok szervezésével kívánjuk fejleszteni, ahol külső, esetenként nemzetközi hírű szakemberek fejtik ki álláspontjukat egyes kérdésekben.
A különböző lehetőségek elérhetőségei >>
Átjárhatóság a finanszírozási formák között
ugrás az oldal tetejére- A felsőoktatásban részt vevő hallgató finanszírozási formája szerint lehet államilag támogatott [állami (rész)ösztöndíjjal támogatott], vagy költségtérítéses [önköltséges] hallgató.
- A hallgató finanszírozási forma szerinti besorolása két félévnyi időtartamra szól.
- Az önköltséges hallgató csak magyar állami ösztöndíjas képzési formára, a költségtérítéses hallgató csak államilag támogatott képzési formára sorolható át.
- Az átsorolási döntést minden év július 31. napjáig, tanévenként egyszer kell meghozni.
Az átsorolás részletes szabályai a Hallgatói követelményrendszer 6. számú mellékletében találhatóak.
ugrás az oldal tetejéreElőző Tartalomjegyzék Fel Következő