Gazdálkodási és menedzsment alapszak (duális képzésben is)
ugrás az oldal tetejére
Szakfelelős:
Dr. Koloszár László
egyetemi docens
A gazdálkodási és menedzsment alapszakot azon középiskolát végzett fiatalok részére javasoljuk, akik
- a vállalati szférában,
- kis- és közepes, illetőleg nagyobb vállalatoknál szeretnének elhelyezkedni, vagy
- saját vállalkozást szeretnének alapítani.
Miért a Gazdálkodási és menedzsment alapszak?
ugrás az oldal tetejéreMert a Gazdálkodási és menedzsment alapszak célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik közgazdasági, alkalmazott gazdaságtudományi és módszertani ismereteik és a specializációk keretében megszerzett tudásuk birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények működési folyamatainak és gazdasági kapcsolatainak megismerésére, tervezésére, elemzésére. A gyakorlati tudás és tapasztalat megszerzését követően pedig képesek a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, szervezésére. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
ugrás az oldal tetejéreMiért jó a duális képzés?
ugrás az oldal tetejéreA Gazdálkodási és menedzsment alapszak duális formában is végezhető, amely tantervében a hagyományos, vagyis a nem duális képzési formában meghirdetett alapszakkal szinte teljesen megegyezik. A legfőbb különbség, hogy a duális képzést végző hallgatók a teljes oktatási időszakban (3,5 év) alatt egy vállalatnál töltik szakmai gyakorlatukat, meghatározott periódusokban, évente összesen 22 héten keresztül. Vagyis hallgatóink az egyetemi tanulmányok mellett aktívan munkát is végeznek a szakmai gyakorlóhelyen, amely révén fejleszthetik szakmai kompetenciáikat, és a diplomaszerzést követően már nem pályakezdőkként, óriási versenyelőnnyel indulnak a munkaerőpiacon.
A vállalatnál meghatározott képzési tervnek megfelelően munkavégzés és önálló projektfeladatok megoldása zajlik. A képzési terv igazodik az alapszak mintatantervéhez, és a vállalat profiljához. Multinacionális partnercégeinknél multinacionális vállalati kultúra is elsajátítható.
A duális képzési rendszerről, a felvételi eljárás rendjéről bővebben >>
ugrás az oldal tetejéreElhelyezkedési esélyek és lehetőségek
ugrás az oldal tetejéreA hallgatók a gyakorlati időszak letöltése után jó eséllyel pályázhatnak
- kis- és közepes vállalkozások,
- nagyobb vállalatok,
- multinacionális termelő, kereskedelmi és szolgáltató vállalatok különböző középvezetői állásaira.
Felvételi információk
ugrás az oldal tetejéreFelvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el, illetve megtekinthetőek itt.
ugrás az oldal tetejéreMilyen tárgyakat tanulhat a Gazdálkodási és menedzsment alapszakon?
ugrás az oldal tetejéreA nappali és levelező tagozatos mintatanterv letölthető itt.
ugrás az oldal tetejéreVégzettség és kreditpontok
ugrás az oldal tetejéreAz alapszakon szerezhető végzettségi szint
alapfokozat (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA, BSc)
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése
közgazdász gazdálkodás és menedzsment alapszakon
Képzési jellemzők
Szint:Alapképzés
Tagozat: nappali
Félévek száma: 6 + 1 félév (A tanulmányokat gyakorlati félév zárja.)
Helyszín: SOE LKK, Sopron, Erzsébet u. 9.
A foglalkozások formája: előadás, gyakorlat, konzultáció
A foglalkozások gyakorisága: hetente 20-24 kontaktóra
A költségtérítés összege: az aktuális Felvételi Tájékoztatóban megadottak szerint (www.felvi.hu)
Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditpontok száma: 210 kreditpont
Továbbtanulási lehetőség: a Kar akkreditált mesterszakjai
ugrás az oldal tetejéreA Gazdálkodás és menedzsment alapszak az alábbi Karunkon indított, akkreditált mesterképzésbe történő belépésnél vehető figyelembe:
teljes kreditérték beszámításával:
meghatározott kreditek teljesítésével:
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak,
- Számvitel mesterszak,
- Turizmus-menedzsment mesterszak.
Tehetséggondozás
ugrás az oldal tetejéreA tehetséggondozás szerves része a hallgatók ösztönzése a Tudományos Diákköri dolgozatok megírására, a szakkollégiumi munkára, demonstrátori pályázatok beadására, külföldi ösztöndíjak elnyerésére, valamint a tehetségbónusz bevezetése.
A TDK-munka lényege az oktatott tananyag rutinszerű gyakorlásán túlmutató, tudományos igényességű, vezetett munka, mely során a hallgatók – konzulenseik segítségével – a graduális képzés tananyagának integrálásán túl, a választott részterületen elmélyedve egy saját feladatot, kutatási problémát oldanak meg.
A szakkollégium önszerveződő hallgatói szervezet, programjait a szakkollégium tagjai szervezik, többek között Pro-Kontra napokat, vitaesteket, tréninget, tanulmányutakat, de jótékonysági akciókat is. Nagy büszkeség számunkra, hogy a Karhoz kötődő Gidai Erzsébet Közgazdaságtudományi Szakkollégium (GEKSZ) egyike azon kevés szakkollégiumnak, melyet az országos Szakkollégiumi Minősítő Bizottság minősített szakkollégiumként ismert el.
A demonstrátori munka lényege a kiemelkedő hallgatóink bevonása az intézetekben folyó oktató és kutató munkába, tananyagfejlesztési-programokba.
A külföldi ösztöndíjakat elsősorban az ERASMUS+-program keretében hirdetjük meg, melynek konkrét célja az európai hallgatói és oktatói mobilitás nagyságrendjének növelése és minőségének javítása.
A tehetségbónusz célja, hogy a legtehetségesebb hallgatók további tantárgyakat térítésmentesen vehessenek fel, így tanulásukat kizárólag saját érdeklődésük és teljesítőképességük korlátozza csak.
A szakmai közéletbe való bekapcsolódást, a különböző gazdaságpolitikai vitákban való tájékozódás képességét rendszeres szakmai programok szervezésével kívánjuk fejleszteni, ahol külső, esetenként nemzetközi hírű szakemberek fejtik ki álláspontjukat egyes kérdésekben.
A különböző lehetőségek elérhetőségei >>
Átjárhatóság a finanszírozási formák között
ugrás az oldal tetejére- A felsőoktatásban részt vevő hallgató finanszírozási formája szerint lehet államilag támogatott [állami (rész)ösztöndíjjal támogatott], vagy költségtérítéses [önköltséges] hallgató.
- A hallgató finanszírozási forma szerinti besorolása két félévnyi időtartamra szól.
- Az önköltséges hallgató csak magyar állami ösztöndíjas képzési formára, a költségtérítéses hallgató csak államilag támogatott képzési formára sorolható át.
- Az átsorolási döntést minden év július 31. napjáig, tanévenként egyszer kell meghozni.
Az átsorolás részletes szabályai a Hallgatói követelményrendszer 6. számú mellékletében találhatóak.
ugrás az oldal tetejéreElőző Tartalomjegyzék Fel Következő