Az Európai Központi Bank vezető szakértője tartott előadást a Lámfalussy Karon

A Soproni Közgáz Pénzügytan óráján Dilyara Salakhova, az Európai Központi Bank (EKB) vezető szakértője tartott online prezentációt.

Május 3-án kissé rendhagyó pénzügytan órán vehettek részt a diákok. Az Európai Központi Bankról, annak felépítéséről, céljairól és feladatairól, valamint az euróról online, élőben az EKB egyik munkatársa, Dilyara Salakhova tartott előadást.

– Az elsőéves diákok alapozó tárgyának évek óta része a nemzetközi pénzügyi rendszer, amin belül természetesen kiemelt jelentősége van az EKB-nak és a közös pénznek is – mondta dr. Kovács Tamás, a tárgy oktatója. Kiemelte, fontos, hogy a diákok más, külsős szakemberektől is ismereteket szerezzenek, ezáltal színesebbé és életszerűbbé válhatnak az egyes órai anyagok.

A körülbelül 60 perces előadáson egyébként nem csak az elsőévesek, hanem más diákok is részt vehettek. Az órán az alapvető tudnivalók mellett szóba kerültek olyan aktuális témák is, mint a digitális euró, a fenntarthatóság és a magas infláció.