2015.02.25. Vitaest

A szakkollégiumi teremben gyűlt össze csapatunk a vitanap alkalmából.

Az alábbi témákat vitattuk meg: Brit légtérben két vadászgép, Vasárnapi zárva tartás, görögországi hitelmegállapodás, állami lett a Budapest Bank, Angela Merkel – Orbán Viktor találkozó. Szó esett például: Márciustól akarják törvénybe léptetni, hogy a boltok vasárnaponként zárva tartsanak (rengeteg embernek a hátrányára válhat? A Tesco vasárnaponként színültig tele szokott lenni, tömeges elbocsátások várhatóak, a 200 négyzetméternél kisebb üzletek is nehezen fogják megoldani a nyitva tartásukat, a Tesco pl. működhet-e veszteségesen.) A brit légtérben repülő vadászgépek vajon jelenthetik e egy új világháború kezdetét? Szóba került az oktatás is, mit hogyan lehetne másképp. A gyerekeket az iskolában az életre kellene tanítani. Nincs rendes társadalomismeret óra, nem beszélnek a gazdaságról, a választásokról. Így a gimnáziumból kikerült diákok hogyan lehetnek szavazóképesek? És a nyugdíjasok? Ezek elgondolkodtató kérdések. A vitán mindenki kifejthette a véleményét, több oldalról közelítettük meg a témákat. Nagyon jól éreztük magunkat, máskor is szívesen részt veszünk hasonló beszélgetésen.